Menu
Obec Šelpice
ObecŠelpice

Šelpice

rozšírené vyhľadávanie

Upozornenie pre neplatičov!

Obecný úrad Šelpice vyzýva tých daňovníkov, ktorí doteraz neuhradili daň z nehnuteľností, poplatky za odpad a za psa, aby tak urobili čím skôr, v opačnom prípade obec vyrubí neplatičom úroky z omeškania.

Beseda so spisovateľkou Svetlanou Majchrákovou

BESEDA SO SPISOVATEĽKOU SVETLANOU MAJCHRÁKOVOU

Obecná knižnica Šelpice zorganizovala v piatok 19. novembra 2016 pre deti zo Šelpíc a Bohdanoviec, žiakov Základnej školy v Boleráze, vzdelávacie a kultúrno-spoločenské podujatie – besedu so spisovateľkou Svetlanou Majchrákovou.
S cieľom podporiť rozvíjanie čitateľskej gramotnosti zrealizovala vedúca knižnice besedu so spisovateľkou Svetlanou Majchrákovou, rodenou Valovičovou, ktorá prežila detstvo v Šelpiciach. Autorka navštevovala aj Základnú školu v Boleráze.
Deti sa na besedu zodpovedne pripravili. Prečítali si spolu so svojou učiteľkou slovenského jazyka historicko-dobrodružný román Svetlany MajchrákovejZrada, česť a tajomstvo. Súčasťou besedy bol vedomostný kvíz o prečítanej knihe. Súťažili Erika Cardone, Paľko Marko, EmkaGrochálová, VaneskaPeňaková, Sára Haladová a VivkaDúcová. Víťazmi sa stali všetci. Už len preto, že všetci chceli súťažiť a preukázali dobré vedomosti.
Spisovateľka Svetlana Majchráková porozprávala deťom o svojej literárnej tvorbe. Vydala už štyri knihy pre deti a mládež – Vodník Čľupko; Lúčne veršovačky; Škriatkovia a rytierske cnosti; Zrada, česť a tajomstvo. 19. decembra 2016 vychádza jej piata kniha - Prázdniny na tretiu.
Cieľom podujatia bolo:
• umožniť deťom, aby pred návštevníkmi kultúrnej akcie predviedli svoje schopnosti, vedomosti a talent,
• podporiť ich informačné a čitateľské zručnosti, prebudiť v nich túžbu po poznávaní, vedomostiach a sebazdokonaľovaní,
• zábavnou formou ich pritiahnuť ku knihám a posilniť v nich aj zdravé sebavedomie,
• prehĺbiť ich vzťah k čítaniu, ktoré deťom pomáha rozvíjať ich inteligenciu, fantáziu, predstavivosť, zlepšuje jazykové a komunikačné zručnosti, rozširuje slovnú zásobu, zušľachťuje etické hodnoty,
• spoznať prácu spisovateľov.

Dátum vloženia: 1. 12. 2016 8:46
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 12. 2016 10:51
Autor: Správce Webu

Udalosti

Aktuálne počasie

dnes, nedeľa 25. 9. 2022
slabý dážď 17 °C 11 °C
pondelok 26. 9. slabý dážď 13/10 °C
utorok 27. 9. zamračené 15/8 °C
streda 28. 9. jasná obloha 18/6 °C

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Mapa ulíc

mapa ulíc

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Vylož smeti

vylož smetígoogleapple

plagát

Obec Šelpice

Obec Šelpice leží 6 km severozápadne od krajského mesta Trnava. Jej katastrálne územie bolo intenzívne osídlené už na sklonku staršej doby kamennej. Aj artefakty z neolitu a následných kultúr ju radia medzi významnú archeologickú lokalitu. Dosiaľ najstaršou písomnou zmienkou o existencii obce je listina českého kráľa Václava I., ktorou daroval Šelpice /Selpe/ cisterciátskemu kláštoru v Tišňove na Morave.

Detail