Partneri

ZMO

RC

http://www.soutt.sk/

http://www.mk-partnerstvo.eu/

http://www.zomot.sk/

 

Aktuálne počasie

dnes, streda 23. 9. 2020
mierny dážď 25 °C 16 °C
štvrtok 24. 9. zamračené 24/14 °C
piatok 25. 9. silný dážď 18/9 °C
sobota 26. 9. silný dážď 10/9 °C

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Správy

prvá prechádzajúci
z 3
posledná

Opatrenie RÚVZ s platnosťou od 21.9.2020

dokument celý text

ostatné | 21. 9. 2020 | Autor:

Opatrenie RÚVZ s platnosťou od 19.9.2020

dokument celý text

ostatné | 19. 9. 2020 | Autor:

Usmernenie vedúceho hygienika MV SR

dokument celý text

ostatné | 10. 9. 2020 | Autor:

Zmeny v cestovných poriadkoch

Oznamujeme občanom, že do 30.09.2020 je možné zasielať pripomienky na úpravu platných cestovných poriadkov.
Pripomienky je možné adresovať elektronicky na adresu: administrativa@selpice.eu celý text

ostatné | 8. 9. 2020 | Autor:

Opatrenie ÚVZ SR platné od 6.7.2020

dokumenty celý text

ostatné | 21. 7. 2020 | Autor:

Pošta

Oznamujeme občanom, že 26.6.2020 (piatok) bude pošta zatvorená. celý text

ostatné | 25. 6. 2020 | Autor:

Oznámenie Úradu vlády SR

dokument celý text

ostatné | 12. 6. 2020 | Autor:

Opatrenie ÚVZ SR z 09.06.2020 4739,4825

dokument celý text

ostatné | 10. 6. 2020 | Autor:

Vyhlásenie Úradu verejného zdravotníctva SR z 1.6.2020

Vzhľadom k pretrvávajúcej priaznivej epidemiologickej situácii pristupujeme k ďalšiemu výraznému uvoľňovaniu opatrení, ktoré boli zavedené pre epidémiu ochorenia COVID-19.


Hranice

Na územie Slovenskej republiky môžu od utorka 2.6.2020 od 7:00 bez povinnosti domácej a štátnej karantény a bez preukázania sa negatívnym testom, prísť na najviac 48 hodín aj osoby, ktoré sa na území ČR, respektíve Maďarsku zdržiavajú a nemajú tam trvalý či prechodný pobyt. Je však potrebné, aby sa na hranici preukázali najmenej dvoma hodnovernými dokladmi (napr. preukaz o zdravotnom poistení, nájomná zmluva, pracovná zmluva, dohoda o vykonaní práce, potvrdenie od zamestnávateľa, list vlastníctva k nehnuteľnosti určenej na bývanie, živnostenský list, potvrdenie o platbe inkasa, potvrdenie o zriadení účtu v banke, poistná zmluva). Tento režim bude platiť iba na hraničných priechodoch medzi SR a ČR, resp. Maďarskom.


Od 2.6.2020 od 7:00 budú môcť Slovenskom bez zastavenia prejsť aj občania štátov Európskej únie, ktorí sa vracajú do krajiny, v ktorej majú občianstvo. O výnimku pre tranzit nemusia žiadať ministerstvo vnútra, ako to bolo doteraz. Povinnosť žiadať o výnimku ministerstvo vnútra však ostáva občanom krajín EÚ, ktorí cestujú do krajiny, kde nemajú občianstvo, len trvalý alebo prechodný pobyt. V oboch prípadoch musia opustiť územie SR do 8 hodín, môžu sa zastaviť na nevyhnutné dočerpanie pohonných látok.


Od stredy 3. júna:


Rúška

Pravidlá povinného nosenia rúšok v exteriéri sa zmierňujú, predpísaná vzdialenosť od cudzích osôb sa skracuje z piatich na 2 metre. Mať nasadené rúško na tvári je naďalej povinné v interiéroch a na hromadných podujatiach.


Hromadné podujatia

Od stredy bude povolené organizovať športové súťažné podujatia. Budú sa ich môcť zúčastniť aj diváci, za jasne stanovených podmienok.


V prevádzkach divadelných, filmových, hudobných a iných umeleckých predstavení bude zrušená povinná vzdialenosť 2 metre od seba, nahradí ju šachovnicové sedenie, čím sa výrazne zvýši počet účastníkov na podujatí. Taktiež sa ruší povinnosť pre umelcov mať potvrdenie o negatívnom teste na COVID-19.


Maximálny počet účastníkov sa výhľadovo bude meniť. Od 10. 6. by to malo byť najviac 500 osôb, od 1. júla až do konca tohto roka do 1000 osôb.


Obchody a služby

Od stredy 3. júna sa ruší vyhradený čas v obchodoch pre seniorov nad 65 rokov. Povinné sanitárne dni v nedeľu ostávajú pre maloobchodné prevádzky v platnosti.


Po novom nebude môcť maximálny počet zákazníkov v prevádzke presiahnuť limit 1 osoba na 10 metrov štvorcových z plochy určenej pre zákazníkov. Stále ostávajú v platnosti alternatívne podmienky, a to dodržanie dvojmetrového odstupu zákazníkov od seba, resp. v prípade zariadení verejného stravovania dvojmetrová vzdialenosť stolov od seba.


V zariadeniach verejného stravovania sa ruší obmedzenie počtu ľudí sediacich pri jednom stole. Taktiež budú môcť zariadenia verejného stravovania mať otvorené aj po 22:00, je však potrebné riadiť sa platným všeobecne záväzným nariadením obce.


Hotely už nebudú musieť dodržiavať 24-hodinový časový odstup medzi ubytovaním klientov do tej istej izby. Zároveň sa zruší podmienka pre izbu mať vlastné sociálne zariadenie.


Od stredy sa budú môcť otvoriť aj vnútorné športoviská pre verejnosť, prírodné aj umelé kúpaliská, wellness centrá vrátane centier v hoteloch, vnútorné priestory ZOO a botanických záhrad, prírodné liečebné kúpele pre všetkých, ostatné doteraz zatvorené prevádzky zariadení starostlivosti o ľudské telo (kryokomory, hydromasáže, soľné jaskyne a podobne), ako aj kasína.


V taxíkoch bude už môcť byť zapnutá klimatizácia aj pre zákazníka. Ruší sa aj povinná 15-minútová prestávka medzi jazdami. Naďalej sa bude vyžadovať dezinfekcia priestorov vozidla.


Otvoriť sa budú môcť denné stacionáre pre osoby do 62 rokov. Postupne sa bude uvoľňovať aj prijímanie nových klientov do zariadení sociálnych služieb. V ďalších týždňoch by sa mali povoliť aj návštevy klientov v zariadeniach sociálnych služieb.


Letné tábory

Organizovanie zotavovacích podujatí cez leto bude povolené. Maximálny počet účastníkov (deti, vedúci, zdravotníci, inštruktori, personál kuchyne, personál zaisťujúce upratovanie a pod.) zotavovacieho podujatia bude stanovený v súlade s platnými opatreniami . Konanie putovných táborov v súčasnej epidemiologickej situácii je neaktuálne.


Vyššie uvedené informácie odzneli na tlačovej konferencii, na ktorej sa zúčastnili predseda vlády SR Igor Matovič, prof. MUDr. Zuzana Krištúfková, PhD., MPH, prezidentka Slovenskej epidemiologickej a vakcinologickej spoločnosti, a prof. MUDr. Jozef Šuvada, PhD., MPH, z národného krízového klinického tímu.


Úrad verejného zdravotníctva SR aktuálne pracuje na bližšej špecifikácii opatrení, s ich definitívnym znením bude verejnosť oboznámená.
celý text

ostatné | 2. 6. 2020 | Autor:

Vyhlásenie Úradu verejného zdravotníctva SR z 25.5.2020

Vyhlásenie Úradu verejného zdravotníctva SR z 25.5.2020:
COVID-19: Pristupujeme k ďalšiemu uvoľňovaniu opatrení Tlačiť E-mail
Pondelok, 25 Máj 2020 17:57

Vzhľadom k pretrvávajúcej priaznivej epidemiologickej situácii pristupujeme k ďalšiemu uvoľňovaniu opatrení, ktoré boli zavedené pre epidémiu ochorení COVID-19.


Od stredy 27. mája 2020:

Menia sa pravidlá pre všetky vnútorné prevádzky; po novom si budú môcť vybrať, či sa budú riadiť maximálnym počtom 1 osoba na 15 metrov štvorcových, alebo budú vyžadovať dvojmetrový odstup medzi zákazníkmi, alebo dvojmetrovú vzdialenosť medzi stolmi (napríklad v prípade prevádzok verejného stravovania)

Naďalej platí, že za jedným stolom môžu byť prítomné skupiny najviac dvoch osôb, alebo skupina rodičov s deťmi, alternatívne za jedným stolom môže sedieť viac takýchto skupín, ak je medzi nimi možné dodržať dvojmetrový odstup

Prevádzky verejného stravovania budú môcť byť pre uzavretú spoločnosť otvorené aj po 22:00 – napríklad v prípade osláv či svadieb. Prevádzkovateľ bude musieť uchovávať zoznam všetkých účastníkov takejto akcie pre rýchle dohľadanie kontaktov, ak by sa neskôr u niektorého z účastníkov potvrdilo ochorenie COVID-19

Precizujú sa podmienky, ktoré ustanovujú, že povinný sanitárny deň v nedeľu sa netýka kín, divadiel, taxislužieb, autoškôl, stánkov ambulantného predaja a turistických informačných centier

Pri cestách do ciest do Maďarska, Poľskej republiky, Českej republiky, Rakúskej republiky, Slovinskej republiky, Chorvátskej republiky, Nemeckej spolkovej republiky alebo Švajčiarskej konfederácie, sa pri návrate na územie Slovenska nebude požadovať negatívny test na ochorenie COVID-19 ani karanténa, pokiaľ pobyt mimo územia SR pred návratom nepresiahne 48 hodín; doteraz to bolo 24 hodín; upozorňujeme, že pri ceste do zahraničia je potrebné sa oboznámiť s podmienkami, ktoré jednotlivé krajiny pri vstupe požadujú
Od 3. júna 2020 sa okrem iných prevádzok otvárajú aj fitness centrá a ostatné vnútorné športoviská, vrátane plavární pre širokú verejnosť. Prevádzky sa budú môcť rozhodnúť, či si zvolia obmedzenie jedného klienta na 15 metrov štvorcových, alebo podmienku dvojmetrového odstupu od ostatných ľudí. Cvičiť sa bude môcť bez rúška, v prevádzke budú môcť byť využívané šatne a sprchy. Prevádzkovatelia budú mať povinnosť evidovať zákazníkov pre rýchle dohľadanie kontaktov, ak by sa neskôr u niektorého z klientov potvrdilo ochorenie COVID-19. Zároveň budú mať povinnosť dezinfikovať zariadenie po každom cvičiacom klientovi.


Úrad verejného zdravotníctva SR aktuálne pracuje na bližšej špecifikácii opatrení, s ich definitívnym znením bude verejnosť oboznámená.


Vyššie uvedené informácie odzneli na tlačovej konferencii, na ktorej sa zúčastnili predseda vlády SR Igor Matovič, minister zdravotníctva Marek Krajčí a členovia konzília odborníkov doc. MUDr. Mária Avdičová, PhD., Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Banskej Bystrici, a prof. MUDr. Pavol Jarčuška, PhD. z Kliniky infektológie a cestovnej medicíny UPJŠ LF a UNLP Košice.
celý text

ostatné | 26. 5. 2020 | Autor:

Odstávka vody v obci!

Trnavská vodárenská spoločnosť oznamuje, že z dôvodu poruchy na vodovodnom potrubí, bude v obci odstavená voda približne od 9:00 hod. do 12:00 hod. celý text

ostatné | 11. 5. 2020 | Autor:

Opatrenie UVZ_SR_prevadzky_2_faza_05_05_2020.pdf

dokument celý text

ostatné | 6. 5. 2020 | Autor:

Oznam TTSK- autobusová doprava

Na základe rozhodnutia župana TTSK Vám oznamujeme, že s platnosťou od 10.05.2020 (nedeľa) bude verejná pravidelná autobusová doprava prevádzkovaná v prázdninovom režime.

Prechod prímestskej autobusovej dopravy do režimu „pracovný deň, školské prázdniny“ je zavádzaný v súvislosti s predpokladaným postupným uvoľňovaním opatrení na zabránenie šírenia koronavírusu COVID – 19 na celoštátnej úrovni od 06.05.2020 (2. fáza Plánu uvoľňovania opatrení). Naďalej platí podmienka pre cestujúcu verejnosť, a to, že cestujúci v hromadnej doprave musia mať prekrytie tváre, resp. ochranu dýchacích ciest. celý text

ostatné | 5. 5. 2020 | Autor:

Likvidácia ochranných rúšok

oznam FCC celý text

ostatné | 21. 4. 2020 | Autor:

Pošta Bohdanovce-OZNAM!!!

Vedúca pošty oznamuje, že od 6.4.2020 bude pošta otvorená nasledovne až do odvolania:

Pondelok: 8.00-13.00
Utorok: 8.00-12.00
Streda: 12.00-17.00
Štvrtok: 8.00-13.00
Piatok: 8.00-13.00

Je pozastavený predaj stieracích žrebov, tipos, odberná lehota doporučených zásielok je predĺžená z 18 dní na 32 dní. celý text

ostatné | 6. 4. 2020 | Autor:
Seniori- prevencia kriminality

Seniori- prevencia kriminality


ostatné | 3. 4. 2020 | Autor:

SPP - OZNAM!

SPP oznamuje, že od 2.4.2020 budú brigádnici pošty odpisovať stavy plynomerov. Prosíme občanov aby sprístupnili plynomery. celý text

ostatné | 1. 4. 2020 | Autor:

Pošta nové nariadenia - OZNAM!

Pošta nové nariadenia celý text

ostatné | 18. 3. 2020 | Autor:
Poľovnícky ples

Tradičný Poľovnícky ples v Šelpiciach!

Dňa 15. februára 2020 sa v obci koná tradičný Poľovnícky ples. celý text

ostatné | 14. 2. 2020 | Autor:

Trnavská vodárenská spol., a.s - OZNAM


ostatné | 24. 1. 2020 | Autor:

Zo života obce - 5. výročie vzniku SZPB


ostatné | 16. 12. 2019 | Autor:

Trojkráľový koncert v Šelpiciach!

pozvánka celý text

ostatné | 16. 12. 2019 | Autor:

Cvičenie v KD Bohdanovce nad Trnavou

Každý utorok o 18:00 hod. - joga, po joge o 19:30 hod. - zumba.
celý text

ostatné | 9. 9. 2019 | Autor:

Cvičenie v KD Šelpice


ostatné | 9. 9. 2019 | Autor:
prvá prechádzajúci
z 3
posledná